• News will be here
 • Nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka i czytanie książek – wszystko w ramach innowacyjnego programu Amazon Kindloteka STEM.

  W ramach projektu Amazon STEM Kindloteka w kilku miastach powstały cyfrowe strefy edukacyjne. Jedna z nich w Pabianicach – w Miejskim Ośrodku Kultury.

  Program ma na celu wspieranie lokalnych społeczności, pracowników Amazon i ich rodzin. Lokalizacja nowych STEM Kindlotek nie jest przypadkowa. Powstały tam, gdzie ostatnio Amazon otworzył swoje najnowsze centra logistyki e-commerce (np. Pawlikowice). Dzięki specjalnie zaaranżowanym przestrzeniom każdy gość bibliotek oraz domów kultury będzie miał możliwość skorzystania z innowacyjnej pracowni i uczestniczyć w warsztatach kodowania czy robotyki. W województwie łódzkim cyfrowe strefy interaktywne zlokalizowane są w Bibliotece Otwartej w Łodzi (ul. Narutowicza 8/10) oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach (ul. Kościuszki 14).

  19 grudnia Amazon zaprosił na otwarcie Kindloteki do MOK-u.

  W tym miejscu popularyzującym czytelnictwo pabianiczanie uzyskali cyfrowy dostęp do najciekawszych zasobów wydawniczych. Kindloteki otrzymują wsparcie w postaci książek, e-booków oraz e-czytników KINDLE Amazon.

  STEM Kindloteki to nie tylko forma promocji czytelnictwa, ale też szeroko pojęta kultura cyfrowa. Daje możliwość uczestnictwa w warsztatach rozwijających analityczne i cyfrowe kompetencje każdemu dziecku i osobie dorosłej.

  – Amazon jest liderem innowacji, a jako odpowiedzialny uczestnik życia lokalnych społeczności chce i potrafi dzielić się wiedzą wszędzie tam, gdzie jest obecny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zajęciach – mówi Blanka Fijołek, manager ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Amazon.

   

  Udostępnij