• Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ponad 13 km dróg dla rowerów. To kolejny element realizacji projektuModernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który pozyskano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

  Przetarg został podzielony na pięć części. Część 1 ul. Łaska (cała), część 2 ul. Wiejska na odcinku od Miodowej do Skrajnej, ul. Skośna oraz droga wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej, wraz z odgałęzieniem w ul. Targową, część 3 ul. Partyzancka na odcinku od ul. Sikorskiego do Widzewskiej, część 4 ulice Bugaj i Kopernika na odcinku od ul. Grota Roweckiego do Piotra Skargi oraz ul. 20 Stycznia na odcinku od Grota Roweckiego do Rydzyńskiej, część 5 ul. Wiejska na odcinku od ul. Jana Pawła II do Łaskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowa na odcinku od ul. Jana Pawła II do Orlej, ul. Śniadeckiego (cała), ul. Szarych Szeregów (cała), ul. Moniuszki na odcinku od Wiejskiej do Śniadeckiego.

  Inwestycja obejmuje nie tylko budowę dróg dla rowerów, ale także doświetlenie 29 kolejnych przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Zaplanowana jest także budowa oświetlenia drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Wiejskiej na odcinku od Miodowej do Skrajnej oraz na ul. Skośnej (obecnie te odcinki są nieoświetlone).

  Wykonawca będzie zobowiązany również do dostawy i montażu elementów towarzyszących drogom rowerowym, czyli stojaków, podpórek, separatorów i oznakowań dodaje rzecznik.

  Drogi dla rowerów zostaną wykonane głównie z nawierzchni asfaltowej.

  Oferenci będą mogli złożyć swoje oferty na dowolną liczbę części. Czas na składanie ofert upływa w środę, 4 marca. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

  Osobnym zadaniem w ramach projektu będzie budowa drogi dla rowerów o długości około łtora kilometra wzdłuż ulicy Wspólnej. Przetarg na tę część będzie ogłoszony źniej, w ramach współpracy miasta i starostwa powiatowego powiedziała rzecznik.

  Udostępnij