• News will be here
 • Trzy dni trwały zmagania kadetów do lat 17 w Pucharze Polski w Warszawie. To zarazem pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  W stolicy nasze PTC reprezentowało 9 zawodników. Po eliminacjach odpadł Szymon Pusz i Dominik Uljanowicz, natomiast po jednej walce wygrali Wiktor Powalski, Mikołaj Jezierski, którzy zajęli XXII i XXIII miejsce, oraz Emil Lenard X m. (to miejsce może dać awans). Dwie walki wygrał Jakub Makowski, ale to nie starczyło w najliczniejszej kat. wagowej 60 kg (37 zawodników). Zajął XXVII miejsce.

  Trzech pabianiczan dotarło do niedzielnych małych finałów. W wadze 60 kg Piotr Ludwiczak po przegranej przez przewagę 0:8 z Arsanblekiem Salimowem (KS Wschód Białystok) dalej bił się rewelacyjnie, wygrywając kolejno sześć walk. Wszystkie na przewagę lub na plecy łącznie z walką o brąz.

  W wadze 71 kg dwóch zawodników walczyło o medale brązowe. Największą niespodziankę zrobił Igor Saktura (na zdjęciu). Mimo że przegrał ze złotym medalistą na przewagę, następnie wygrał pięć walk w bardzo dramatycznych okolicznościach i po licznych protestach.

  – Igor wykazał bardzo ważną cechę – waleczność i walkę do ostatnich sekund – powiedział trener Waldemar Sawosz. Niektóre zwycięskie punkty robił wraz z końcowym gongiem. Jest to pierwszy medal Igora na centralnej imprezie.

  W tej samej kat. 71 kg Artur Pik, pretendent do medalu, niestety, w walce o brąz pogubił się. Mimo że prowadził, przegrał na punkty, zajmując V miejsce. Artur wygrał trzy walki.

  Udostępnij