• News will be here
 • Policjanci zatrzymali 32-latka poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się w mieszkaniu najbliższej rodziny.

  W grudniu ubiegłego roku policja zatrzymała go po raz pierwszy. Działał jako oszust. Podając się za kuriera, policjanta lub sąsiada, wyłudzał pieniądze od kobiet. Szedł do wcześniej upatrzonego sklepu bądź placówki usługowej, gdzie pracowały kobiety. Tam udawał między innymi funkcjonariusza, który podczas prowadzonej akcji polegającej na sprawdzaniu autentyczności banknotów, wyłudzał pieniądze. Podawał się też za sąsiada albo kuriera i wyłudzał gotówkę za dostarczenie paczki.

  – Dzięki swoim umiejętnościom „aktorskim” oszukał w ten sposób kilka kobiet. Mimo że usłyszał zarzuty, nie zaprzestał przestępczego procederu mówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Cały czas był w zainteresowaniu policji i prokuratury. Poszukiwany listem gończym ukrywał się.

  W poniedziałek, 23 marca, w godzinach popołudniowych policjanci zapukali do drzwi mieszkania, w którym – według ich ustaleń – mógł przebywać poszukiwany. Przypuszczenia potwierdziły się. Oszust został zatrzymany.

  Usłyszał ponad 40 zarzutów, przede wszystkim oszustw. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie pabianiczanina zdecyduje teraz sąd.

  Udostępnij