• Nawet 10 lat więzienia grozi 49-latkowi, który włamał się do altanek działkowych. Sprawcę na gorącym uczynku złapał dzielnicowy z posterunku policji w Ksawerowie.

    W środę, 8 kwietnia, o godzinie 7.30 mieszkaniec Ksawerowa zauważył, jak z ogródków działkowych wychodzi mężczyzna, który wynosi jakieś rzeczy w torbach foliowych.

    – Zainteresował się tym faktem, gdyż godzina i zachowanie mężczyzny nie sugerowały, by był on właścicielem jednej z pobliskich altanek – mówi asp. Ilona Sidorko. – Obserwator natychmiast powiadomił brata, który jest dzielnicowym posterunku w Ksawerowie. Już po kilku minutach funkcjonariusz, który właśnie jechał na służbę, był na miejscu.

    Dzielnicowy podjął decyzję o ujęciu mężczyzny na gorącym uczynku. Jego przypuszczenia, że to nieproszony gość, okazały się słuszne. Na miejsce wezwał policyjny patrol. W torbach, które włamywacz wynosił z altanki, były skradzione przez niego łupy, a wśród nich elektronarzędzia, akcesoria hydrauliczne, a także alkohol.

    49-latkowi przedstawiono dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do domków letniskowych. O jego losach zdecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij