• News will be here
 • Od 6 maja miejscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery w systemach Nextbike.

  W maju na ponad 1300 stacjach w ok. 40 miastach w całej Polsce będzie czekało na użytkowników ponad 15.000 rowerów. O łnocy z wtorku na środę zostaną uruchomione systemy, w tym województwie łódzkim też.

  Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca.

  Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione poinformowała Paulina Wójcicka z Komunikacji Nextbike Polska SA, zachęcając do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.

  Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów, jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale dodała.

  Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęca także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zaleca noszenie rękawiczek.

  Udostępnij