• Ustawiane są nowe wiaty na przystankach autobusowych. Niektóre są już gotowe, inne w trakcie montażu albo czasowo zawieszone w użytkowaniu ze względu na trwający remont ulicy.

  Nowych wiat będzie osiem. Pojawią się na przystankach przy ul. 15. Pułku Piechoty Wilków, Jutrzkowickiej 130, ul. Podmiejskiej (na pętli i nowym przystanku przy ul. Niskiej), na dwóch nowych przystankach przy ul. Kilińskiego (obok przychodni i przy skrzyżowaniu z Moniuszki) oraz na Kilińskiego przy Zamkowej (naprzeciwko esdehu).

  Ta ostatnia jest największa. Ma jedenaście metrów szerokości i dodatkowo zostanie podświetlona. Wiaty będą chronić pasażerów nie tylko przed deszczem, ale ponieważ mają przyciemniane szyby, także przed słońcem mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Ostatnia wiata za około dwa miesiące stanie przy dworcu PKP. Wiaty zostały kupione w ramach projektuModernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

  Ponadto w trakcie jest budowa peronów przystankowych na ul. Podmiejskiej przy Makowej i Niskiej (para nowych przystanków pośrednich dladwójki”), na Karniszewickiej (w kierunku Podmiejskiej) i zatoki przy ul. 15. Pułku Piechoty Wilków (na zdjęciu). Będzie robiona nowa nawierzchnia przystanku na ul. Karniszewicka/Lutomierska, który obecnie jest nieutwardzony.

  foto: UM

  Udostępnij