• W parku Słowackiego odbył się dzisiaj briefing zorganizowany przez starostę pabianickiego Krzysztofa Haburę. W spotkaniu udział wzięli również prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski, oraz radny powiatowy Łukasz Stencel, przewodniczący komisji infrastruktury społecznej i spraw obywatelskich.

    – Szanowni Państwo, w najbliższą niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. To niezwykle ważne wybory, bo właśnie w niedzielę będziemy decydowali, w jakiej Polsce chcemy żyć, w jakiej Polsce chcą żyć nasze dzieci, nasze wnuki, nasi rodzice – rozpoczął starosta Krzysztof Habura. Czy chcemy żyć w Polsce dostatniej, nowoczesnej, europejskiej, w Polsce, w której szanuje się konstytucję i przestrzega prawo, a taką Polskę gwarantuje nam Rafał Trzaskowski; czy chcemy żyć w Polsce antagonizmów, barier i podziałów, w takiej, jaką mamy teraz. Przed wami wybór. Idźmy na wybory. Chcemy wszystkich was do tego zachęcić. Nie pozwólmy innym decydować za nas. Weźmy nasz los w nasze ręce. Od pewnego czasu wiele się mówi o tym, że są działania władzy mające na celu ograniczanie autonomii samorządów, o zmniejszaniu środków, pozbawianiu samorządów kompetencji, a przecież to samorządowcy są z nami od prawie trzydziestu lat, od czasów transformacji. To samorządowcy są z mieszkańcami na co dzień. Słuchają ich problemów, oczekiwań i starają się robić właśnie na terenie małej ojczyzny to, czego oczekują mieszkańcy. Obecna władza chce to zmienić. A przecież to Państwo i my wiemy najlepiej, a na pewno lepiej niż władza centralna w Warszawie, co jest najlepsze tutaj, dla ludzi, którzy tu mieszkają. Gwarantem tego, aby te samorządy działały tak jak do tej pory, żeby spełniały Państwa oczekiwania, jest Rafał Trzaskowski.

    Jako drugi głos zabrał prezydent Grzegorz Mackiewicz: – Dzisiaj stoimy tutaj w jednym szeregu, żeby przede wszystkim zachęcić wszystkich, aby w najbliższą niedzielę udać się do lokalu wyborczego i oddać swój głos. Po wysłuchaniu tego, co u nas na Starym Rynku mówił Rafał Trzaskowski w zakresie wspierania samorządów, dbania o to, aby wszystkie zadania samorządowe były wspierane finansowo, o tych inwestycjach za rogiem oraz programie żłobkowym, zdecydowaliśmy się na jednoznaczne poparcie pana Rafała Trzaskowskiego w nadchodzących wyborach. Liczymy również, że nasi mieszkańcy zdecydują się poprzeć go przez oddanie na niego swojego głosu, do czego bardzo wszystkich zachęcam.

    Dla tych wszystkich, którzy będą poza terenem miejsca swojego stałego pobytu, zaświadczenia wydawane są do piątku (10 lipca) do godziny 15.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w wydziale spraw obywatelskich. Zaświadczenia są wydawane od ręki.

    Do głosowania na Rafała Trzaskowskiego zachęcał również wiceprezydent Marek Gryglewski: – Ponieważ frekwencja w pierwszej turze wyborów była tak dobra, że warto by było nie zmarnować tej szansy i zwiększyć tę  frekwencję, idźmy więc na te wybory, nie bójmy się oddać głosu na Rafała Trzaskowskiego, bo on gwarantuje nam to, co nam jest wszystkim Polakom potrzebne…

    Udostępnij