• Mieszkaniec Pabianic, 35latek, zaraził się COVID19. Poinformował więc Przedszkole Miejskie nr 13, do którego chodzi jego dziecko, że jest zakażony. Natychmiast podjęto decyzję o zamknięciu placówki.

  35letni pabianiczanin poczuł się źle. Pojawiła się gorączka i kaszel. Zrobił więc test na koronawirusa, który wyszedł pozytywnie.

  Podczas przeprowadzania wywiadu nie wykazał dużego kontaktu z innymi ludźmi, ponieważ pracuje zdalnie. Nie wie również, gdzie mógł się zarazić mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor pabianickiego sanepidu.

  Poinformował jednak dyrekcję Przedszkola Miejskiego nr 13, do którego uczęszcza jego dziecko. Pani dyrektor po konsultacji z sanepidem i Urzędem Miejskim podjęła decyzję o zamknięciu placówki. Pełniono tam dyżur wakacyjny, na który uczęszczało 25 dzieci.

  Zarażony 35latek będzie miał wykonany ponowny test (za tydzień). Badaniom powinni zostać również poddani pracownicy przedszkola.

  Od początku pandemii to już 39. przypadek zakażania COVID19 w naszym powiecie. Liczba ozdrowieńców wynosi 35. Niestety, dwie osoby zmarły z powodu koronawirusa.

  17 lipca na terenie powiatu pabianickiego odnotowano dwa przypadki osób zakażonych. Objętych kwarantanną jest 99 osób. Najwięcej w gminie Pabianice, bo aż 49.

  Udostępnij