• News will be here
 • W Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach obchodzono święto policji.

  Uroczysta zbiórka – w 101. rocznicę powołania policji państwowej i 95. rocznicę policji kobiecej – rozpoczęła się w poniedziałek, 20 lipca, o godzinie 13.00 w sali odpraw pabianickiej komendy.

  Dowódca uroczystości asp. Sławomir Jerzmanowski złożył meldunek komendantowi insp. Tomaszowi Szwedowi. Z uwagi na wymogi sanitarne związane z pandemią liczba gości była ograniczona, jednak wśród zaproszonych nie zabrakło: wiceprezydenta Marka Gryglewskiego, członka zarządu powiatu Henryka Brzyszcza oraz naczelnika wydziału spraw społecznych i gospodarczych Moniki Szewczyk.

  Pabianicki komendant w ciepłych słowach zwrócił się do policjantów, policjantek i pracowników komendy przy ulicy Żeromskiego. Pochwalił policjantów za służbę pełną zaangażowania i poświęcenia drugiemu człowiekowi. Życzył jednocześnie dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

  Głównym punktem poniedziałkowej uroczystości była ceremonia wręczania aktów mianowania na wyższy stopień służbowy. Rozkazem Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora policji został mianowany I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka.

  20 lipca na wyższe stopnie służbowe mianowano 66 osób.

  Udostępnij