• W niedzielę, 26 lipca, odbyły się dwa ogólnopolskie wyścigi kolarskieO puchar Bogumiły Matusiak” orazMemoriał Marka Wojny” zorganizowane przez Pabianickie Towarzystwo Cyklistów.

  Na starcie stanęło prawie 500 zawodników, w tym kilkunastu z Pabianic. Przyjechali kolarze z całej Polski oraz z Estonii i Czech.

  Ze względu na wielkie powodzenie wyścigu musieliśmy go podzielić na dwie osobne imprezy ze względu na obostrzenia związane z koronowirusem powiedział Tomasz Olban, kierownik wyścigu i kierownik sekcji kolarskiej PTC.

  W organizacji zawodów pomagali Okręgowy Związek Kolarski, Urząd Miejski, a patronat objęli prezydent i starosta. Pabianickie zawody były zarazem mistrzostwami młodzików województw makroregionu w kolarstwie szosowym.

  Cieszę się, że tej rangi impreza dla młodzieży jest w naszym mieście. Jednym z celów zawodów jest bowiem zachęcanie najmłodszych do uprawiania sportu powiedziała Bogumiła Matusiak, wielokrotna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym, którą od 1990 roku trenował Marek Wojna.

  Na starcie przy parku Wolności o godz. 10.00 ustawili się zawodnicy wyściguo puchar Bogumiły Matusiak” w kategoriach: junior młodszy (72 km, 3 rundy), młodzik i juniorka młodsza (48 km, 2 rundy), młodziczka (24 km, 1 runda). O godz. 13.00 rozpoczął się „Memoriał Marka Wojny”. Wystartowali najpierw zawodnicy w kategorii orlik i junior (4 rundy), następnie kobiety open (3 rundy), a kończyli masters i amator (3 rundy).

  W kategorii elita kobiet mamy Karolinę Karasiewicz, brązową medalistkę Mistrzostw Europy, a także zwyciężczynię ubiegłorocznego wyścigu w naszym mieście oraz najlepsze polskie zawodniczkimówi Olban.

  Start i meta usytuowane były na ul. 15. Pułku Piechoty Wilków. Trasa okrężna liczyła 24 km i przebiegała przez Hermanów, żę, Dobroń, Chechło, zabezpieczona była przez OSP, straż miejską i inne służby. Kolarzy asekurowała policja.

  Trasa była bardzo dobrze przygotowana i oznakowana powiedział Igor Wolski, zawodnik PTC, który zadebiutował w wyścigach, a wspierała go cała rodzina.

  Zwycięzcom medale wręczali: Bogumiła Matusiak, wiceprezydenci Aleksandra JarmakowskaJasiczek i Marek Gryglewski, wicestarosta Gabriela WenneBłażyńska, Arkadiusz Jałowski, prezes OZK w Łodzi, Krzysztof Karasiewicz, członek zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, wiceprezes PTC Dariusz Kopa, Tomasz Olban z PTC oraz panie z sekcji motorowej PTC: Martyna Rygiel i Sandra Poluchowicz.

  Impreza się udała, atmosfera wspaniała, trasa była taka, jaką lubię, czyli miejscami mogłam przyspieszyć podsumowała Paulina Hojka z LKK GOS Mszana, zdobywczyni złotego medalu.

  Dziękuję za pomoc wszystkim działaczom i przyjaciołom PTC: Tomaszowi Morawskiemu, który koordynował zabezpieczenie, Joannie i Krzysztofowi Karasiewiczom, Wojciechowi Goleni, Mirosławowi Błochowi, Tomaszowi Szwedowi, Piotrowi Komorowskiemu, Igorowi Regule, Arkadiuszowi Piątkowskiemu i wszystkim tym, co pomagali przy organizacji rajdu oraz sponsorom wylicza Tomasz Orban.

  Wyniki Ogólnopolskiego Wyścigu KolarskiegoO puchar Bogumiły Matusiak”

  Kategoria: junior młodszy: I m. – Antoni Kida (Łódź); juniorka młodsza: I m. – Laura Sander Lizette (Estonia), młodziczka: I m. – Paulina Hojka (Mszana Dolna); młodzik: I m. – Wiktor Gałdyn (Kalisz).

  Wyniki Ogólnopolskiego Wyścigu KolarskiegoMemoriał Marka Wojny”

  Kategoria: amator: I m. – Katarzyna Brewińska (Łódź); junior: I m. – Kacper Chrystek (Kalisz); amator kobiety: I m. – Magdalena Chmielewska (Warszawa); masters: I m. – Jacek Sargalski (Brodnica); orliczka: I m. – Dominika Włodarczyk (Wrocław); orlik: I m. – Jan Miazga (Piaseczno).

  Ol.

  foto: team

  Udostępnij