• Wakacyjna Kropla Krwi

  W lipcu i sierpniu zawsze jej brakuje, więc gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w WAKACYJNEJ KROPLI KRWI.

  W czwartym tygodniu akcji od 20 do 24 lipca krew oddawaliśmy dla wszystkich dzieci poszkodowanych w trakcie działań wojennych na całym świecie. Oddało ją 61 osób, w tym 22 panie, a 9 osób po raz pierwszy. Zebrano 27.45 ml krwi. Upominek (pamiątkowa płytka ceramiczna z logo honorowego krwiodawstwa i stosownym napisem) wylosował Grzegorz Włodarczyk.

  Na koniec miesiąca od 27 do 31 lipca zbieramy krew dla dzieci poszkodowanych w wypadkach podczas prac żniwnych.

  Przypominamy, iż krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym przy ulicy Jana Pawła II od 8.00 do 11.30 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, a w piątki od 8.00 do 11.00. Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty oraz mieć wolę podzielenia się „cząstką swojego życia”.

  W sierpniu od 3 do 7.08 oddajemy krew dla polskich żołnierzy będących na misjach wojskowych. Od 10 do 14 sierpniadla noworodków, których życie jest zagrożone. W ósmym tygodniu akcji od 17 do 21 sierpnia krew zbieramy dla dzieci przebywających w Pabianickim Centrum Medycznym. W ostatnim tygodniu od 24 do 31 sierpnia oddajemy krew na rzecz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  Dodatkowo z okazji Dnia Wojska Polskiego 13 sierpnia (czwartek) przed Urzędem Miejskim (ul. Zamkowa 16) w godzinach od 13.00 do 16.00 będzie można oddać krew dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza Polską.

  PS. Informujemy wszystkich krwiodawców, iż od tego tygodnia podczas kontroli bezpieczeństwa w PCM otrzymają specjalną ulotkę informacyjną poświęconą nowym zasadom oddawania krwi w punkcie pobrań w Pabianicach. PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO! Wasze zdrowie jest równie ważne jak i zdrowie wszystkich tych, którzy przychodzą do Pabianickiego Centrum Medycznego nie tylko w celu oddania krwi!

  Udostępnij