• News will be here
  • W sobotę, 1 sierpnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego punktualnie o 17.00 włączone zostaną syreny alarmowe na terenie całego województwa łódzkiego.

    Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że włączenie syren odbędzie się na podstawie §10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

    O godzinie 17.00 nastąpi uruchomienie syren alarmowych emitujących ciągły dźwięk trwający 1 minutę. W Pabianicach system alarmowy uruchomiony będzie z centrali znajdującej się w wydziale zarządzania kryzysowego i informacji niejawnych Urzędu Miejskiego.

    Emitowany sygnał dźwiękowy prosimy traktować jako trening sprawdzający działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności, zachować spokój i nie podejmować żadnych dodatkowych działań mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

    Udostępnij