• 16 sierpnia w ramach cykluZ klasyką przez Polskę odbędzie się w Dobroniu w kościele św. Wojciecha koncert. Wystąpi wiolonczelista Andrzej Bauer. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha. Początek o godz. 16.00.

    Celem projektu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku, a za który odpowiada Polski Impresariat Muzyczny, jest docieranie z programami muzycznymi w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi: do tej publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami można przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów.

    W Dobroniu wystąpi znany wiolonczelista Andrzej Bauer, profesor sztuk muzycznych. Koncertował z recitalami w większości krajów europejskich, a także w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jako solista koncertował z wieloma orkiestrami. Występował pod batutą m.in. Agnieszki Duczmal, Jerzego Katlewicza, Kazimierza Korda, Witolda Lutosławskiego, Jerzego Maksymiuka, Krzysztofa Pendereckiego i Antoniego Wita. Prowadzi klasy wiolonczeli na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

    Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują zaproszenia, które można odbierać w Dobrońskim Centrum Kultury.

    Projekt realizowany jest przez Polski Impresariat Muzyczny, działający przy Instytucie Muzyki i Tańca, dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

    Udostępnij