• News will be here
 • Pabianiczanie mogą przyłączyć się do zbiórki pieniędzy na dom misyjny w Tanzanii. Organizatorem akcji jest były wikary Michał Misiak, który służy w wiosce Pune od ł roku.

  Coraz więcej młodych ludzi z Polski jedzie do Afryki, aby uczyć dzieci w małej wiosce Pune. Młodzi misjonarze mieszkają w wieży ciśnień, koło studni. Do czasu ukończenia budowy domu misyjnego nie ma miejsca dla nowych osób. Gdy zostaną wstawione okna i drzwi, będzie możliwa przeprowadzka i przyjęcie nowych świeckich misjonarzy.

  Pomóżcie misjiJESTEM, BY SŁUŻYĆ https://zrzutka.pl/5bmjtt.

  Misjonarze z Polski wybudowali już kilka studni dla okolicznej ludności, wyremontowali budynek, gdzie odbywają się teraz zajęcia dla dzieci i warsztaty dla dorosłych tzw. „GOOD PLACE”. Zakupili kilkadziesiąt materacy do ubogich chatek, żeby dzieci nie spały na podłogach. Remontują dachy lepianek, kupują buty, organizują zajęcia pływania nad oceanem i wiele, wiele więcej i to wszystko tylko w ł roku.

  Wszystkie akcje opisane są na profilu Michała Misiaka, który służył w Pabianicach jako wikariusz w parafii św. Mateusza. Teraz jego misją jest pomoc dla Afryki, a potrzeby są ogromne.

  Udostępnij