• Blisko 5 mld zł z tytułu świadczenia postojowego trafiło już na konta osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Do tej pory w województwie łódzkim na wypłatę świadczeń postojowych przekazano 283 mln zł.

    – Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiłamówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

    Wnioski o postojowe należy składać online za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski i jak je wypełnić można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

    W ostatnich miesiącach liczba osób korzystających z PUE znacznie wzrosła. NA PUE ZUS zarejestrowanych jest już prawie 5,5 mln profili. Dzięki PUE ZUS można wiele spraw w ZUS załatwić bez konieczności wychodzenia z domu.

    Udostępnij