• News will be here
 • Do końca października będą trwały zajęcia nordic walking, więc chętni mogą dołączyć jeszcze do prężnie działającej grupy, która trenuje w parku Wolności i na Lewitynie.

  Nordic walking to połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijów, których umiejętne używanie angażuje do 90% mięśni naszego ciała. Jest to całoroczna aktywność ruchowa, rekreacja na świeżym powietrzu.

  Nordic walking łączy w sobie najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich. Wzmacnia układ krwionośny, wzmacnia mięśnie całego ciała, poprawia wydolność organizmu, zwiększa kondycję, poprawia postawę ciała, poprawia koordynację ruchową, oszczędza stawy. Aktywność, która jest bezpieczna, prosta do opanowania sprzyja budowaniu relacji, wywołuje pozytywne zmiany w ciele. Żeby poczuć na sobie te wszystkie korzyści, zapraszamy na zajęcia nordic walking z licencjonowaną instruktorką Bogusią Filipowską.

  Na terenie Pabianic odbywają się bezpłatne treningi nordic walking w ramach Projektu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking pn. „Nordic Walking PLUS”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking.

  – Zapraszam wszystkie chętne osoby do udziału w treningach. Zajęcia odbywają się na terenach przyjaznych do uprawiana aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Wystarczy założyć wygodny strój, wygodne obuwie, zabrać z sobą wodę do picia i dołączyć do zajęć. Jeśli nie posiadasz własnych kijów, to nie jest przeszkoda. Kije wypożyczam bezpłatnie na czas treningu – mówi Bogusia Filipowska.

  Harmonogram:

  poniedziałek: 10.00 – 11.30 – park Wolności (zbiórka na parkingu przy amfiteatrze)

  wtorek/czwartek: 18.00 – 19.30 – Lewityn (zbiórka na podestach obok wodnego placu zabaw)

  piątek: 10.00 – 11.30 – Lewityn (zbiórka na podestach obok wodnego placu zabaw)

  Udostępnij