•  

  W domu rzadko zastanawiamy się nad tym, jak złożyć ręczniki. Przeważnie złożone w kostkę trafiają do szafy. Jeśli nadchodzi czas na zmianę ręczników, po prostu wieszamy w łazience nowe. Jednak gdy mamy gości, warto postąpić inaczej. Zobacz, jak zaskoczyć gości oryginalnie złożonym ręcznikiem.

  Łabędzie z ręczników

  Efektowne składanie ręczników przypomina nieco origami. Z prostokątnego i pozornie nijakiego kształtu można uzyskać coś zaskakującego. Na przykład łabędzia, a jeszcze lepiej dwa.

  Łabędzie z ręczników na pewno będą ciepło przyjęte przez nowożeńców lub po prostu małżonków. To dwa ręczniki, ułożone tak, że łabędzie szyje przyjmują kształt serca.

  Rozkładamy ręcznik przed sobą. Ustalamy środek dłuższego boku. Następnie rozpoczynamy rolowanie ręcznika, począwszy od rogu. Gdy dojdziemy do środka dłuższego boku, przerywamy i to samo robimy po drugiej stronie. Powinniśmy otrzymać dwie nieregularne rolki – węższe przy środku wyznaczonym na początku, szersze na końcach. Ten węższy środek będzie dziobem łabędzia. To samo robimy z drugim ręcznikiem. Następnie oba ręczniki składamy na pół i układamy naprzeciwko siebie. „Dzioby” drapujemy tak, by stykały się ze sobą, a szyje tworzyły serce. Skrzydła łabędzia można dla lepszego efektu udekorować płatkami kwiatów lub udrapować tam dekoracyjnie dodatkowe małe ręczniki do rąk.

  Ślimak z ręczników

  Zrobienie ślimaka jest prostsze niż zrobienie łabędzia. Wystarczy zrolować dwa ręczniki, najlepiej w dwóch różnych, ale pasujących do siebie kolorach. Jeden ręcznik kładziemy na łóżku, drugi zwijamy na kształt muszli i ustawiamy na pierwszym. Ponieważ ręczniki będą chciały się rozwinąć, najlepiej spiąć je agrafkami. Dla lepszego efektu można dorobić ślimakowi oczy. Dobrze sprawdzą się płatki kwiatów lub sztuczne oczy, które można kupić w pasmanterii lub sklepie papierniczym. Można też dokupić ślimakowi czułki, czyli popularne rogi.

  Motyl z ręczników

  Motyla robi się podobnie jak ślimaka. Jeden ręcznik rolujemy, drugi składamy w luźną kostkę tak, by jeden z jej boków był równy zrolowanemu ręcznikowi. Kostkę kładziemy na rolce i przewiązujemy w połowie tak, by powstały skrzydła. Do przewiązania najlepiej użyć kolorowej wstążki lub tasiemki. Motyle mają prawo być kolorowe, dlatego warto ozdobić je samoprzylepnymi dużymi cekinami.

  Tort z ręczników

  Im więcej ręczników, tym więcej pięter tortu, ale i więcej trudności z ich udrapowaniem.

  W najprostszej wersji bierzemy dwa ręczniki, mogą być tego samego koloru, ale nie muszą. Każdy z nich składamy wzdłuż długiego boku tak, by powstał dość szeroki pas. Jego szerokość będzie wysokością piętra tortu. Jeden ręcznik zwijamy w luźny rulon, drugi w ciaśniejszy, tak by uzyskać mniejszy obwód. Oba rulony spinamy ozdobnymi tasiemkami i kładziemy jeden na drugi. Jeśli chcemy, by tort miał trzecie piętro, najlepiej będzie wziąć nieco mniejszy ręcznik i postąpić analogicznie. Na wierzchu można położyć np. kolorową myjkę lub ozdobne mydełko zapachowe.

  Jakie ręczniki najlepiej nadają się do oryginalnego składania

  Tu odpowiedź jest prosta – duże i w dobrym gatunku. Z dużych powierzchni łatwiej zrobić określony kształt, natomiast dobra jakość ręcznika sprawi, że będzie on wyglądał bardzo efektownie. Ponadto miękkie i grube ręczniki łatwiej poddają się formowaniu niż cienkie i sztywne.

   

   

  Udostępnij