• News will be here
 • W sobotę każdy mieszkaniec będzie mógł wziąć bukiet kwiatów. Z inicjatywy fundacji „My kochamy Pabianice” ponad 200 doniczek trafiło do naszego miasta. Będą wykorzystane w akcji „Chryzantemy dla Bohaterów”.

  Grupa wolontarystyczna AGRAFKA, chcąc docenić pracę służb wspierających ludzi w pandemii, 13 i 14 listopada będzie układać donice z kwiatami przy pabianickim szpitalu, Domu Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej oraz siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
  – Kwiaty są symbolem naszej wdzięczności, jaką chcemy wyrazić bohaterom obecnej sytuacji. Chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, salowym i paniom pilnującym porządku w szpitalu. Dziękujemy strażnikom miejskim, którzy dołączyli się do naszych akcji i realizują zakupy dla seniorów. Dziękujemy pracownikom Domu Pomocy Społecznej, którzy poświęcają się pracy na rzecz osób starszych, tak bardzo teraz narażonych na koronawirusa. Dziękujemy pracownikom pabianickiego sanepidu, którzy starają się, aby pomimo obecnych trudności praca była wykonywana rzetelnie – mówi Justyna Marczyńska, koordynatorka akcji.
  W transporcie kwiatów pomaga Fundacja „My kochamy Pabianice”.

  Podsumowanie akcji przed Urzędem Miejskim zaplanowano w sobotę, 14 listopada o godz. 13.30.
  – Ułożymy serce z donic. W środku serca będzie hasło „Każdy z nas może stać się bohaterem”. Kwiaty te będzie mógł wziąć ze sobą każdy mieszkaniec naszego miasta i wręczyć je dalej jako dowód wzajemnej solidarności i wsparcia – powiedziała Agnieszka Jaksa, szefowa Agrafki.

  Chryzantemy
  mają dobrą energię, pozytywne i dobre wibracje. Wiele historii i mitów związanych jest z tym pięknym kwiatem, ponieważ symbolizuje odrodzenie, kwitnienie wiosną i rozpoczęcie nowego życia. Chryzantema to kwiat, który wydaje się słaby i kruchy, podczas gdy często wyraża trwałą, silną energię, zdolność do przetrwania trudnych warunków życia i zwycięstwa.

  Udostępnij