• Podczas tych wyjątkowych obchodów wyjątkowe słowa przekaże naszym wolontariuszom z Agrafki Jurek Owsiak.

  Jestem WOLONTARIUSZEM, a jaka jest Twoja SUPERMOC? – tak brzmi hasło tegorocznej Gali.

  – W tym roku chcieliśmy uświadomić wolontariuszom, jak cennym darem jest ich POMOC. To właśnie oni, WOLONTARIUSZE na całym świecie, w Polsce, w Pabianicach każdego dnia dają swoje ogromne WSPARCIE innym, szczególnie teraz w tym trudnym czasie. Zakupy dla seniora, wyprowadzenie psa, rozmowy z samotnymi, zdalna pomoc w nauce. Te wszystkie zwykłe rzeczy w sumie dają coś NIEZWYKŁEGO. Poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty oraz wielką ludzką solidarność – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator AGRAFKI.

  Podsumowaniem wszystkich działań jest uroczysta jubileuszowa GALA WOLONTARIATU, która odbędzie się 3 grudnia (czwartek) w godz. 16.00 – 17.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach (transmisja on-line na FB Agrafki).

  W programie m.in. wręczenie Złotych Serc osobom wspierającym ideę wolontariatu w Pabianicach oraz listy gratulacyjne i  statuetki dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy.

  –  Podczas tych wyjątkowych obchodów wyjątkowe słowa przekaże również Jurek Owsiak, który specjalnie dla pabianickich wolontariuszy przygotował nagranie – powiedziała  Aleksandra Wilczyńska, koordynatorka Gali Wolontariatu.

   

  Udostępnij