• News will be here
 • Kobieta zgłosiła zaginięcie syna. Sytuacja była bardzo poważna, bo 46-latek znajdował się w kryzysie emocjonalnym.

  3 maja tuż po godz. 7.00 na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona kobieta i poinformowała o zaginięciu syna. Mężczyzna miał znajdować się w kryzysie emocjonalnym. Dyżurny komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy.

  Mundurowi najpierw sprawdzili teren znajdujący się blisko miejsca zamieszkania zaginionego. W piwnicy budynku usłyszeli hałas dobiegający z jednej z komórek.

  – 46-latek znajdował się wewnątrz, lecz nie chciał otworzyć drzwi. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany i deklarował chęć odebrania sobie życia. Policjanci przez kilka minut uspokajali go i namawiali do tego, by wyszedł z pomieszczenia. Ten jednak kategorycznie tego odmawiał. Ponieważ sytuacja była bardzo poważna i liczyła się każda minuta, funkcjonariusze zadecydowali o siłowym wejściu do środka – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka prasowa pabianickiej komendy.

  Na miejsce zdarzenia przyjechali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie Łódzkim, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wywarzyli drzwi do komórki. Działania osobiście nadzorował znajdujący się na miejscu zastępca komendanta komisariatu w Konstantynowie.

  Ostatecznie 46-latek został przekazany ratownikom i trafił pod opiekę lekarzy.

  Przypominamy, że osoby w kryzysie psychicznym i emocjonalnym mogą znaleźć wsparcie m.in. na infoliniach organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom przechodzącym trudne chwile.

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
  • 800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym,
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

  Udostępnij