• Honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego „grają” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 2000 roku.

  – W tym roku będzie to już po raz 21, jak będziemy oddawali krew na rzecz WOŚP – mówi Andrzej Chałupka, prezes PCK. – Do chwili obecnej krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego w liczbie 2050 osób oddali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 921 litrów tego bezcennego leku.

  W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie do końca było wiadomo, kiedy odbędzie się WOŚP. Termin został zmieniony z 10 na 31 stycznia.

  – Wierzymy w to, że w tym dniu Orkiestra „zagra”, a my razem z nią. Akcję organizujemy wspólnie ze Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który na swoich forach społecznościach przekaże również informacje o naszej akcji – dodaje prezes.

  Tak jak w latach ubiegłych oddawanie krwi rozpocznie się już w tygodniu poprzedzającym Finał WOŚP, czyli od poniedziałku (25 stycznia). Krew będzie można oddawać w punkcie pobrań RCKiK w Pabianickim Centrum Medycznym przy ulicy Jana Pawła II od poniedziałku (25 stycznia) do czwartku (28 stycznia) w godzinach od 8.00 do 11.30, w piątek (29 stycznia) od 8.00 do 11.00. W dniu Finału WOŚP (31 stycznia) w godzinach od 9.00 do 12.00.

  Przypominamy, że WOŚP w tym roku zbiera pieniądze na laryngologię dziecięcą.

  – Spośród wszystkich, którzy w wymienionych terminach oddadzą krew, zostaną wylosowane trzy osoby, które otrzymają upominki specjalnie ufundowane przez darczyńców z tej właśnie okazji. Zapraszamy wszystkie zdrowe, mające ukończone 18 lat i chcące oddać krew osoby do wzięcia udziału w naszej akcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział Andrzej Chałupka.

  Udostępnij