• News will be here
 • Od 16 stycznia pabianicką komendą rządzi mł. insp. Jarosław Tokarski.

  15 stycznia pożegnano komendanta insp. Tomasza Szweda, a dzień później pełnienie obowiązków powierzono mł. insp. Jarosławowi Tokarskiemu.

  W policji służy od 1995 roku. Zaczynał w pionie prewencji. Przez kolejne lata awansował w pionie kryminalnym. Od 2006 był kierownikiem referatu zajmującego się zwalczaniem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie naczelnikiem tego wydziału i naczelnikiem wydziału do walki z przestępczością narkotykową piotrkowskiej jednostki. Od lipca 2016 na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego policji w Zduńskiej Woli, a od lutego 2020 – naczelnika wydziału kryminalnego KWP w Łodzi.

  Z  wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył wydział prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jarosław Tokarski został odznaczony Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Interesuje się muzyką oraz motoryzacją.

   

  Dla przypomnienia, insp. Tomasz Szwed szefował komendą przy Żeromskiego od 14 lutego 2019 roku. Zastąpił insp. Cezarego Petrusa, który komendantem w Pabianicach był od 14 kwietnia 2017 roku. Najkrótszy staż komendanta miał jego poprzednik insp. Piotr Beczkowski (tylko 10 miesięcy – od 2 czerwca 2016 roku).

  Udostępnij