• Pabianiczanie z klubu „Azja” zdobyli 17 medali na Grand Prix Polski w kickboxingu.

  23 stycznia w Mińsku Mazowieckim odbył się turniej Grand Prix Polski w kickboxingu. 9 zawodników z Pabianickiego Klubu Sztuk Walki „AZJA” zdobyło aż 17 medali.

  Zawody rozpoczęły się od kategorii dzieci oraz kadetów młodszych. Wśród kadetów Natalia Kowalska wywalczyła złoto – pointfighting – 37kg, srebro – pointfighting – 32kg, brąz – light contact – 32kg, brąz – walki na softy – 135cm, brąz – 145cm; a  Mateusz Gorzelak zdobył srebro – light contact – 42kg, srebro – walki na softy, brąz – pointfighting – 42kg.

  W kategorii kadetów starszych pabianiczanie również spisali się świetnie. Julia Śmiałkowska: brąz w kick light – 50kg; Krystian Kowalski: złoto w pointfighting – 37kg; Marek Sysio: złoto w pointfighting + 69kg; Nikodem Zielonka: ćwierćfinał w pointfighting oraz kick light – 57kg. Wśród juniorów zachwyciła Jessica Żabolicka: złoto w pointfighting – 55kg oraz 60kg, srebro – kick light – 55kg; Oliwier Baranowski: złoto w pointfighting – 74kg;  Kacper Czap: brąz pointfighting – 63kg oraz 69kg.

  – Widać wykorzystanie technik ze wszystkich treningów i szkoleń, na które razem jeździmy. Widać skupienie i pasję. Przede wszystkim jednak widać prawdziwych sportowców, którzy traktują siebie i innych z szacunkiem. Którzy cenią to, co robią i chcą dążyć dalej, rozwijać się, a swoją pozytywną energię przekazują innym i nie poddają się – mówi trener Grzegorz Sokołowski. – Patrząc na te wszystkie lata, setki treningów i godzin razem spędzonych, szczere rozmowy i uśmiechy, możemy jako trenerzy śmiało powiedzieć kolejny raz, że to dla nas wielki zaszczyt i szczęście móc pracować z takimi ludźmi. Dajecie nam siłę i motywację do działania.

   

  Udostępnij