• KGW mają czas tylko do 31 stycznia, aby rozliczyć się z dotacji.

  Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji. Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia.

  – W związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego – mówi Anna Arkusz z ARiMR.

  W 2020r. ze wsparcia skorzystało blisko 9,4 tys. kół gospodyń wiejskich, które otrzymały prawie 32,9 mln zł.

  Zgodnie z prawem, koła mogły wydać te pieniądze na realizację takich oto zadań: prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet; działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

  Teraz z dotacji trzeba się rozliczyć. KGW, które mają z tym problem, mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli, 31 stycznia, w godz. 16.00 – 18.00.

  Udostępnij