• „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – pod takim hasłem pabianiccy policjanci przeprowadzili w piątek akcję na naszych drogach.

    Mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

    – Genezą policyjnych działań była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zwracaliśmy szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Pamiętając, że piesi są także sprawcami wypadków, bacznie przyglądali się również ich poczynaniom.

    Od godziny 6.00 do 22.00 funkcjonariusze wystawili 30 mandatów karnych m.in. za nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nieprawidłowe zatrzymanie się i postój pojazdu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. W sześciu przypadkach zastosowano pouczenia, w pięciu – wnioski do sądu o ukaranie.

    Podczas piątkowej akcji prowadzone były jednocześnie przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazywali uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

    Udostępnij