• News will be here
 • W niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

  „Finał z głową” – właśnie takie jest tegoroczne hasło przewodnie WOŚP. Wolontariusze zbierają pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. W 2021 roku Fundacja ma zamiar zebrać pieniądze na m.in.: kardiomonitory, aparaty USG i RTG, lampy czołowe i operacyjne czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

  „Grać” z Orkiestrą będą aż 1362 sztaby z Polski i całego świata, w tym nasz, pabianicki. Centrum wydarzeń umiejscowione będzie w Warszawie, skąd prowadzona będzie transmisja telewizyjna, dzięki której widzowie będą mogli na bieżąco śledzić przebieg akcji.

  Zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych trwa od 15 grudnia 2020 roku do dnia Finału, 31 stycznia 2021.

  29. Finał w Pabianicach

  Pabianicki sztab będzie posiadał 320 wolontariuszy. 31 stycznia puszki pojawią się w całym mieście.

  – Jeżeli ktoś nie chce wpłacić osobiście, ma możliwość wrzucić datek do e-skarbonki. Na bieżąco radzimy oglądać nasze konto na Allegro, bo będą wystawiane nowe przedmioty do licytacji – mówi phm. Maciej Tomaszewski, komendant Hufca ZHP Pabianice. – W dniu Finału będą wolontariusze z terminalami, aby można było wpłacać datki także kartą.

  Sztab chce, aby tegoroczny WOŚP uświetniły imprezy, takie jak: joga dla dzieci i joga dla dorosłych, zumba, morsowanie, bieg i marsz, tydzień oddawania krwi z PCK oraz rajd dla rodzin po mieście.

  – Dodatkowo ZWiK zorganizował konkurs. Aktualnie trwa głosowanie na ich fanpejdżu na Facebooku – dodaje komendant.

  Aukcje na Allegro

  W sobotę, 16 stycznia, rozpoczęły się aukcje Allegro pabianickiego sztabu WOŚP.

  – Jeżeli chcecie przekazać coś na internetowe aukcje, to przynieść możecie to do Hufca ZHP Pabianice, ulica Konopnickiej 39 – informowali 11 stycznia harcerze na Facebooku Sztab WOŚP Pabianice.

  Harcerze czekają na pabianiczan we wtorki w godzinach 9.30 – 13.15 oraz w czwartki w godzinach 14.00 – 17.30. Inne terminy są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu. Przedmioty przekazywać można do dnia Finału, do 31 stycznia.

  – Każda aukcja będzie trwać dwa tygodnie – informuje Tomaszewski. – Rzeczy można przynosić do nas aż do Finału WOŚP.

  e-skarbonka

  Działa również e-skarbonka pabianickiego sztabu WOŚP. Wirtualna puszka daje możliwość wpłacania datków na rzecz Wielkiej Orkiestry bez wychodzenia z domu.

  – E-skarbonka naszego sztabu WOŚP już działa! – poinformowali 7 stycznia na Facebooku harcerze z Pabianic. – Dzięki niej pomaganie stanie się jeszcze łatwiejsze niż dotychczas! Zachęcamy do wsparcia akcji!

  E-skarbonkę znaleźć można pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/amtp6g, a szczegóły akcji: https://www.facebook.com/wosppabianice/posts/1684045458442768.

  Wirtualny bieg i marsz

  Pabianicki Sztab WOŚP Hufiec ZHP Pabianice organizuje wirtualny bieg i marsz na rzecz 29. Finału. Harcerze przy okazji zbiórki pieniędzy chcą propagować zdrowy i aktywny styl życia wśród mieszkańców Pabianic. Bieg może odbyć się w dowolnym miejscu na świecie ustalonym przez samego uczestnika od 29 do 31 stycznia 2021 roku.

  W biegu mogą wziąć udział osoby powyżej 18. roku życia, a każdy uczestnik powinien pokonać dystans 5 km – biegnąc, maszerując czy spacerując. Pokonanie dystansu należy udokumentować w aplikacjach sportowych lub przy pomocy urządzeń pomiarowych GPS, jak zegarki sportowe czy opaski sportowe. Regulamin akcji znajduje się na Facebooku pabianickiego Sztabu WOŚP.

  – Każdy uczestnik w terminie do 7 dni od dnia pokonania dystansu 5 km ma obowiązek przesłać zrzut ekranu z aplikacji sportowej lub zdjęcie sprzętu pomiarowego. Zdjęcie powinno zawierać datę pokonania dystansu 5 km oraz informację o dystansie. Zdjęcie lub zrzut należy wysłać na ten sam adres co zgłoszenie do biegu lub marszu, czyli bieg.pabianice.wosp@gmail.com – informują harcerze.

  Joga z sercem dla dzieci

  „Kolejny rok z rzędu PiReJo Olga Tomaszewska otwiera serce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem z Jurkiem Owsiakiem podczas jogi dla dzieci” – czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

  Zajęcia będą trwać godzinę, podczas której dzieciaki porozciągają się, a także wzmocnią i popracują nad odpornością nie tylko na wirusy, lecz także na stres. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne konieczne są wcześniejsze zapisy oraz stosowanie się do wymogów sanitarnych, tj. dystansu, przyjścia na zajęcia z własną matą i kocem, używania płynu do dezynfekcji. Zajęcia odbędą się w Pabianicach przy ulicy Kamiennej 14A. Joga jest nieodpłatna, jednak by wziąć w niej udział, organizatorzy zapraszają do wrzucania do puszki WOŚP hojnych datków.

  Joga on-line z Pirejo

  Odbędzie się także warsztat jogi dla dorosłych. Zajęcia organizowane będą przez instruktora hatha jogi Olgę Tomaszewską (PiReJo) i będą miały formułę on-line. Wydarzenie zaplanowane jest na 31 stycznia, czyli w dniu Finału, o godzinie 10.00 na platformie Google Meet. Link do spotkania będzie przekazany osobom, które się zgłoszą.

  – Przez godzinę praktykowania Asan Jogi będzie można zafundować sobie porządną dawkę wzmacniania, rozciągania i odprężania, a przy okazji pomóc podopiecznym fundacji WOŚP – zachęcają organizatorzy.

  Ilość miejsc ograniczona, dlatego zainteresowani proszeni są o wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje uczestnicy otrzymają pod numerem telefonu: 607-293-632.

  Ze ZWiK-iem dla WOŚP

  Jak co roku, ZWiK zorganizował konkurs na kartkę świąteczną. Prace przyjmowane były do 17 stycznia. Ze wszystkich nadesłanych prac wybrano 37 najbardziej kreatywnych, pomysłowych i spełniających kryteria. Do 29 stycznia do godz. 12.00 można głosować na wybraną pracę. Wygrywają trzy kartki z największą ilością „polubień”. Wyniki zostaną podane w dniu finału WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

  Na najładniejszą kartkę można głosować pod linkiem: https://www.facebook.com/zwikpabianice/?view_public_for=221052494757758.

  Latino Coctail dla Pań

  Strefa Ruchu wraz z WOŚP organizuje kobiece wydarzenie pod nazwą „Latino Coctail”.

  – Mamy dla Was coś, drogie Panie, co pozwoli Wam się rozerwać i wejść w nowy tydzień z dużą dawką pozytywnej energii! – napisali na Facebooku organizatorzy.

  „Coctail” w dniu finału (31.01) w Strefie Ruchu przy ulicy Warszawskiej o godzinie 12.00. Zapisy telefonicznie pod nr.: 537-294-537.

  Dance Kids

  „Strefa Ruchu oraz WOŚP Pomocy ma dla Was coś, co pozwoli Waszym pociechom rozładować swoje wielkie pokłady energii” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Strefie Ruchu w niedzielę o godzinie 11.00. Zapisy pod nr.: 537-294-537.

  – Zachęcamy do uiszczenia wpłaty dla WOŚP do puszki przed wejściem na ćwiczenia. Pamiętajmy, że będziemy tańczyć razem z WOŚP! – podsumowują organizatorzy.

  Trening Fitness

  – Zachęcamy do udziału w zajęciach, aby rozluźnić Wasze mięśnie i rozbudzić się w trakcie dobroczynnej niedzieli! – piszą na Facebooku twórcy sportowego wydarzenia. – Strefa Ruchu oraz WOŚP ma dla Was coś, co pozwoli Wam rozgrzać się przed nadchodzącym tygodniem.

  Trening odbędzie się w formie on-line w niedzielę, o godzinie 10.00.

  Lidl gra z Orkiestrą

  Razem z WOŚP gra m.in. sieć sklepów Lidl. W pabianickich marketach pojawiły się skarbonki. Chętni mogą wpłacać datki na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

  – Bądźcie razem z nami. 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. A wygrywamy, bo gramy z sercem – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Oj, się będzie działo! Siema!

  Udostępnij