• W Miejskiej Bibliotece Publicznej mimo pandemii dzieje się wiele.

  W bibliotece głównej przy ul. św. Jana co miesiąc można oglądać nowe wystawki poświęcone aktualnym wydarzeniom.

  – Celebrujemy w ten sposób święta oraz ważne rocznice, szczególnie te, które są związane z życiem literackim – mówi dyrektor Marzena Litman.

  W lutym bibliotecznymi bohaterami wystawek są: Fiodor Dostojewski (140. rocznica śmierci rosyjskiego mistrza powieści psychologicznej), Seweryna Szmaglewska (105. rocznica urodzin polskiej pisarki i autorki literatury dla dzieci), Emil Zegadłowicz (80. rocznica śmierci poety i prozaika) oraz Józef Wittlin (45. rocznica śmierci prozaika i poety), a także… święty Walenty (różne oblicza miłości).

  – Oprócz tego można u nas co jakiś czas napotkać ciekawe wystawki-niespodzianki . Oczywiście przez cały rok zapraszamy do odwiedzania wystawy poświęconej patronowi 2021 roku: Stanisławowi Lemowi – dodaje pani dyrektor.

  Bibliotekarki ubolewają, że ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne w bibliotece nie mogą odbywać się spotkania. Ale to nie przeszkadza im szukać alternatywnych dróg kontaktu z czytelnikami.

  – I tak w piątek filia dla dzieci i młodzieży przeprowadziła spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przez internet – informuje dyrekcja.

  MBP zaprasza ponadto nauczycieli do zorganizowania lekcji bibliotecznych on-line. Chętni powinni zadzwonić pod numer (42) 215-23-37.

  Udostępnij