• News will be here
 • W Pukininie koło Rawy Mazowieckiej odbył się finał wojewódzki dziewcząt w piłkę nożną. W rywalizacji wzięły udział młode zawodniczki z SP w Dłutowie.

  21 czerwca dłutowianki zmierzyły się z SP Białynin (4:0), SP Makowiska (6:1) oraz SP Klonowa (1:0). Wygrały wszystkie mecze i dzięki temu zostały najlepszą drużyną w województwie łódzkim!

  W pierwszych dwóch meczach wychodziło nam praktycznie wszystko. Składne akcje zakończone celnym strzałami przede wszystkim przez nasze zawodniczki trenujące w klubach. Widać było, że ta trójka wie, o co chodzi w piłce nożnej – zachwala trener Wojciech Golik. – Od tej trójki nie odstawały Natalia Cichosz, Ania Łuczyńska i Kasia Dyksa. Dobrze w bramce spisywała się Zuzia Staniaszek, chociaż dzięki naszej obronie nie miała zbyt dużo pracy.

   „One są za dobre!” – miał w trakcie zawodów krzyknąć trener jednej z drużyn przeciwnych. W finale z SP Klonowa nie było jednak łatwo. Do przerwy był bezbramkowy remis. Przeciwnik cierpliwie czekał na kontratak.

  – W końcu udało się przebić mur obronny rywala. Uczyniła to Natalia Cichosz. Wydawało się, że kontrolujemy mecz, jednak nadziewamy się na kontrę w ostatnich minutach finału i tylko ofiarna interwencja Patrycji Jachnik ratuje nas przed utratą bramki. Końcowy gwizdek arbitra i głośne „Mamy to”, które krzyknęła cała drużyna. Brawo! Brawo! Brawo! Gratulacje i podziękowania dla wszystkich dziewczyn! – cieszy się trener.

  Dłutowianki wystąpiły w składzie: Nikola Szwed (UKS SMS Łódź), Oliwia Klóskowska (PTC Pabianice), Patrycja Jachnik (GLKS Dłutów), Zuzanna Staniaszek, Natalia Cichosz, Ania Łuczyńska, Julia Krawczyk, Nikola Peć, Katarzyna Dyksa, Klaudia Filipek.

  Zawodniczki z SP Dłutów od początku szły prosto po „mistrzostwo”. 8 czerwca wygrały zmagania ze szkołami z powiatu pabianickiego, dzięki czemu zakwalifikowały się do zmagań wojewódzkich. 17 czerwca znów rozgromiły konkurencję, przez co trafiły do ścisłego finału. Jak widać, ten szczebel zmagań również okazał się dla nich bułką z masłem.

  Niech reprezentacja Polski na Euro 2020 bierze przykład z rakiet z Dłutowa i wygra jutrzejszy mecz ze Szwecją!

  foto: SP Dłutów

  Udostępnij