• News will be here
 • 26 czerwca na stadionie MOSiR-u odbył się turniej piłki nożnej z okazji 75-lecia MUKS Włókniarz Pabianice. Rywalizacji dzieci towarzyszył piknik rodzinny, znakowanie jednośladów i pokaz sprzętu policyjnego.

  Główną atrakcją wydarzenia był turniej piłkarski, w którym uczestniczyli zawodnicy z kategorii wiekowej U11. W trakcie rozgrywek można było wziąć udziału w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Obecne też były służby mundurowe. Strażnicy miejscy znakowali jednoślady, a policjanci prezentowali swój sprzęt.

  Można było zobaczyć od środka radiowóz i porozmawiać o pracy w szeregach policji. Udzielaliśmy także odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa – opowiada st. sierż. Agnieszka Jachimek z naszej komendy. – Udział stróżów prawa w pikniku spotkał się z uznaniem i zainteresowaniem młodych ludzi. Ponadto prezentowana tematyka doskonale wpisała się w akcję prewencyjną służb mundurowych „Bezpieczne wakacje”.

  Akcja strażników również przyciągnęła wiele osób. Zaprezentowali chętnym swój radiowóz.

  Nasza akcja jak zwykle przyciąga dużo mieszkańców chcących zabezpieczyć swój jednoślad i  odstraszyć potencjalnego złodzieja – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM. – Dodatkowo na naszym stoisku dzieci mogły obejrzeć radiowóz i poczuć się strażnikiem. Dziękujemy bardzo za zainteresowanie, miłą atmosferę i zapraszamy do kolejnego znakowania, którego termin będzie podany na naszym Facebooku.

  foto: policja, SM

  Udostępnij