• W związku z postępującymi pracami remontowymi w centrum Pabianic od środy czeka nas zamknięcie kolejnego skrzyżowania z ul. Zamkową.

    Tym razem chodzi o skrzyżowanie Zamkowej z ul. Pułaskiego i ul. Kościuszki. Zamknięte zostanie w środę, 21 lipca, na około 2 miesiące. W związku z tym PROGREG InfraCity wprowadza tymczasową organizację ruchu. Na ul. Pułaskiego – od ul. św. Rocha – wprowadza się ruch dwukierunkowy z możliwością parkowania pojazdów na chodniku po stronie zachodniej. Na ul. Kościuszki – od ul. Kolbego do ul. Zamkowej – wprowadza się ruch dwukierunkowy z parkowaniem na ul. Kościuszki po stronie wschodniej.

    – W Ksawerowie słupy trakcyjne już stoją. Przyjechały wozy do montażu sieci trakcyjnej, powstają perony – relacjonuje przebieg wielkiego remontu Rafał Sąciński, prezes PROGREG InfraCity. – W Pabianicach na odcinku ul. św. Jana – Kościuszki skończyliśmy odwodnienie. Na odcinku Sikorskiego – 3 Maja powstają pierwsze podbudowy betonowe. Kanalizacja deszczowa wykonana jest do ul. Bagatela i przesuwamy się dalej w kierunku Staszewskiego. Na odcinku I, na ul. Łaskiej niedługo staną pierwsze słupy trakcyjne. Generalnie trwają wszelkie roboty ziemne, rozbiórki starego torowiska itp. Ciągle działamy dalej.

    Udostępnij