• Pabianiccy i łódzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego miasta trzech mężczyzn, którzy ukradli cysternę wraz z 19.000 litrów paliwa.

  Z 16 na 17 sierpnia z terenu jednej z firm z województwa śląskiego zniknął samochód ciężarowy typu cysterna. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Łodzi prowadzili intensywne działania operacyjne.

  Już po kilku godzinach skradziony samochód ciężarowy został znaleziony na terenie opuszczonej posesji w centrum Pabianic. Szybko okazało się, że za zamkniętą bramą, między wysokimi budynkami sprawcy ukryli ciężarową scanię  oraz fiata ducato, w którym znajdowały się duże plastikowe zbiorniki na paliwo – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, rzecznik naszej policji. – Sprawcy byli bardzo zaskoczeni. Na widok policjantów zaczęli uciekać.

  Po krótkim pościgu dwóch mężczyzn w wieku 42 i 39 lat zostali zatrzymani. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali na terenie Łodzi także 63-letniego mieszkańca tego miasta, trzeciego ze sprawców.

  Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego z paliwem. Łączna wartość strat to ponad 210.000 złotych.

  Podejrzani byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla przestępczego trio. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Sidorko.

  Dzięki skutecznej i sprawnej współpracy policjantów z Łodzi i Pabianic skradziony samochód wrócił do prawowitego właściciela.

  Foto: policja

  Udostępnij