• Radny miejski złożył interpelację do prezydenta Pabianic w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych, dokonania przeglądu wszystkich przejść w mieście oraz uzupełnienia brakującego oznakowania.

    Bezpieczeństwo ruchu drogowego to od wielu lat jeden z moich priorytetów w działaniu jako radny. Stąd z mojej i klubowej inicjatywy powstało chociażby rondo Waltera/Myśliwska/20 Stycznia, przejście dla pieszych na Myśliwskiej przy supermarkecie, oświetlenie przejść na Grota Roweckiego i wiele innych – mówi szef klubu PiS, radny miejski Włodzimierz Stanek. – Każdy z nas jest w jakimś stopniu uczestnikiem ruchu drogowego, jako kierowca, rowerzysta czy pieszy. Minimum bezpieczeństwa dla tych ostatnich zapewnia prawidłowo oznakowane przejście. Minimum to widoczny znak P-10 (zebra) i widoczny znak D-6 (przejście dla pieszych).

    Radny Stanek, odpowiadając na głosy mieszkańców, złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta. Dołączył zdjęcie ul. Moniuszki z brakiem podstawowego oznakowania.

    8 marca podobną interpelację złożył Koalicyjny Klub Radnych. Do 16 czerwca nie zamieszczono na BIP odpowiedzi na ich wniosek. Dziwnym trafem po mojej interpelacji odpowiedź na wniosek KKR się pojawiła… – dodaje przewodniczący klubu PiS.

    foto: Włodzimierz Stanek

    Udostępnij