• W najbliższych dniach nastąpią zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego w Pabianicach – poinformował wydział infrastruktury technicznej i komunikacji UM.

  Od 29 sierpnia (niedziela) nastąpi zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Przez nasze miasto pojadą dodatkowe trzy pociągi dalekobieżne.

  Pociąg IC „Hutnik” pojedzie w relacji Gdynia Główna – Pabianice – Bielsko Biała Główna. Do Gdyni dotrze przez Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk. W kierunku Bielska Białej trasa przebiega przez Częstochowę i Katowice.

  TLK „Doker” będzie kursował na trasie Gdynia Główna – Pabianice – Katowice. W kierunku Gdyni pojedzie przez Inowrocław, Bydgoszcz i Gdańsk. Czas przejazdu z Pabianic do Gdańska wyniesie tylko 4 godziny i 22 minuty (odjazd z Pabianic o godz. 16.16, przyjazd do Gdańska o 20.38).

  Kolejny dodatkowy pociąg, który pojedzie przez Pabianice, to IC „Witkacy” (pod tą nazwą do końca sierpnia) / IC „Sukiennice” (od września). Będzie kursował w relacji Gdynia Główna – Pabianice – Kraków Główny – Zakopane. Do Gdyni zawiezie nas przez Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk. Do Krakowa dojedziemy w 3 godziny i 20 minut przez Tomaszów Mazowiecki i Włoszczowę Północ. Od września na trasie Kraków – Zakopane będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza.


  Od środy, 1 września czekają nas z kolei zmiany w komunikacji miejskiej: przywrócenie 20-minutowej częstotliwości kursowania linii nr 7 oraz objazd linii 260, 262, 265, D i Z41 spowodowany zamknięciem kolejnego odcinka ul. Zamkowej – poinformował Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału Infrastruktury technicznej i komunikacji UM.

  Od 1 września na linii 7 będzie ponownie będzie obowiązywała 20-minutowa częstotliwość kursowania przez większość dnia powszedniego.

  Z powodu zamknięcia kolejnego odcinka ul. Zamkowej, od 1 września autobusy linii 260, 262, 265, D i Z41 pojadą tymczasowo zmienioną trasą: z Waltera-Jankego, Sikorskiego i Łodzi bez zmian do przystanku Partyzancka/Prosta, dalej objazdem ulicami: Partyzancką i Staszewskiego do Zamkowej, następnie stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje w przeciwnym kierunku. Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska/Zamkowa, Zamkowa/Konopnickiej i Zamkowa/Staszewskiego. Na trasie objazdu w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki Staszewskiego/Zamkowa (w pobliżu McDonald’s). Godziny odjazdów nie zmieniają się.

  Od czwartku, 2 września na linii nr 263 w dni powszednie obowiązywał będzie rozkład na dni nauki szkolnej, co oznacza, że dodatkowo realizowany będzie kurs o godz. 7.20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

  Autobusy linii 265 w kursach do Dworca PKP z Pawlikowic pojadą bez zmian do ul. św. Jana, dalej ulicami: Partyzancką, Staszewskiego do Zamkowej i dalej stałą trasą. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. Kursy w niedziele i święta o godz. 7.25 i 10.25 z Pawlikowic oraz o godz. 9.07 i 12.07 z Dworca PKP będą realizowane z podjazdem na ul. Bagatela (przez ul. Traugutta). Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska/Zamkowa, Zamkowa/Konopnickiej i Zamkowa/Staszewskiego. Dla linii 265 w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki dodatkowe: Staszewskiego/Zamkowa i Bagatela/CH Echo. Przystanek Bagatela/CH Echo obowiązuje tylko w wyżej wymienionych kursach, oznaczonych w rozkładzie jazdy literą B. Godziny odjazdów z krańcówek nie zmieniają się.

  Wszystkie nowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej: komunikacjapabianice.pl

  Ponadto w sobotę, 4 września zostanie wydłużone kursowanie komunikacji miejskiej ze względu na 43. Dni Pabianic.

  Linia 1: kurs o godz. 22.34 z Waltera-Jankego będzie realizowany do Dworca PKP zamiast do zajezdni MZK (odjazd z przystanku Orla/Ewangelicka do Dworca PKP o 22.49).

  Linia 2: zostaną uruchomione dodatkowe kursy: o godz. 22.59 z zajezdni MZK o Waltera-Jankego, o godz. 22.27 i 23.15 z Waltera-Jankego do Podmiejskiej (odjazd z przystanku Grota-Roweckiego/hala sportowa do Waltera-Jankego o godz. 23.05, odjazdy z przystanku Grota-Roweckiego/Kilińskiego do Podmiejskiej o godz. 22.36 i 23.24).

  Linia 5: uruchomienie dodatkowych kursów o godz. 22.30 z Dworca PKP do Waltera-Jankego i o godz. 23.05 z Waltera-Jankego do Dworca PKP (odjazd z przystanku Grota-Roweckiego/hala sportowa do Waltera-Jankego o godz. 22.42, odjazd z przystanku Grota-Roweckiego/Kilińskiego do Dworca PKP o godz. 23.14).

  Linia 7: nie będzie realizowany kurs o godz. 22.27 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK (w zamian będzie wykonany kurs linii 2 do Podmiejskiej).

  Udostępnij