• 11 stycznia ogłoszono wyniki najnowszej XXIV edycji rankingu „Perspektyw” odnośnie  szkół w województwie łódzkim.

  Wczoraj poznaliśmy wyniki XXIV edycji rankingu „Perspektyw” dotyczącego szkół średnich (liceów i techników) w kraju i poszczególnych województwach.

  Wśród pabianickich szkół najwyżej uplasował się Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego. Technikum zawodowe znalazło się na 6. miejscu w województwie i 107. w kraju.

  Drugie w kolejności jest technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr. pil. Władysława Szcześniewskiego w Ksawerowie. Placówka zajęła 24. miejsce w Łódzkiem i 390. w Polsce.

  Jako trzecie na liście znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic – 38. miejsce w województwie i poza pięćsetką w kraju.

  Na 60. miejscu w województwie i również na ponad 500. miejscu w Polsce uplasowało się technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego.

  Jeśli chodzi o ranking liceów, to I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego zajęło 24. miejsce w Łódzkiem i 282. w kraju. Konkurencyjne II LO im. Królowej Jadwigi jest 38. w województwie i 504. w kraju.

  Zwycięzcami rankingu zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. 

  Udostępnij