• W Warszawie zapaśnicy rywalizowali w pierwszym z dwóch Pucharów Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym, które są eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach rywalizowało 233 zawodników z 53 klubów z całej Polski. Pabianice reprezentowały dwa kluby: PTC i ASW Nelson.

Jedyny medal dla Pabianic – srebro w kategorii 92 kg – zdobył Franciszek Tokarczyk z PTC. W drodze do finału wygrał trzy pojedynki. W pierwszym pokonał Igora Kaczora z Radomia, w drugim zwyciężył z kolegą klubowym Marcelem Chrzęstem (mistrzem Polski młodzików), a w trzecim o wejście do finału wygrał z Dominikiem Skowronem z Bieżanowianki Kraków, srebrnym medalistą MP młodzików.

W finale Tokarczyk spotkał się z Sebastianem Warchołem z Sobieskiego Poznań, mistrzem Polski kadetów, i to zawodnik z Poznania zdobył złoty medal, a Franek srebrny. W tej samej kategorii wagowej Dominik Uljanowicz z PTC walczył o medal brązowy. Do walki o medal po przegranej z Danielem Zawadzkim z Legii Warszawa w repasażach musiał wygrać cztery starcia. Niestety, przegrał z Jakubem Korczem, brązowym medalistą MP kadetów i to zawodnik z Radomia zdobył medal, a Dominikowi przypadło V miejsce.

Pozostali zawodnicy PTC po zaciętych pojedynkach znaleźli się poza podium: Julek Jagusiak (55 kg), Kamil Buldecki (60 kg), Franciszek Gross (65 kg), Kacper Szczepański, Adrian Drzewiecki, Igor Czyżewski i Jakub Makowski (71 kg), Marcel Chrzęst i Hubert Szczech (92 kg).

W ekipie ASW Nelson zadebiutowało dwóch zawodników: Adam Cichała w wadze 71 kg i Jakub Korona w wadze 45 kg. Adam w stawce 38 zawodników wygrywał trzy walki i przegrał dwie, ostatecznie zajmując X miejsce. W tej kategorii wagowej awans uzyska 25 zawodników, więc Adam ma spore szanse na awans do finałów OOM, musi jeszcze powalczyć w II Pucharze Polski w Kostrzyniu nad Odrą.

O wiele trudniejsze zadanie przed Jakubem Koroną, który zajął X miejsce, a awans w tej kategorii otrzyma 8 najlepszych zawodników z Polski.

Drugi Puchar 26 marca w Kostrzynie. Wtedy już wszystko będzie wiadomo, kto powalczy o medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.