• LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

  W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

  Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED stanie w Konstantynowie Łódzkim 23 maja w godz. od 11.00 do 17.00 przy Ośrodku Zdrowia (ul. Sadowa 10), w Dobroniu 30 maja w godz. od 9.00 do 12.00 przy Gminnej Przychodni Zdrowia (ul. Sienkiewicza 60) i w Ksawerowie 30 maja w godz. od 14.00 do 17.00 przy Sali Bankietowej Zacisze (ul. Szkolna 10B).

  Na badania należy wcześniej się zarejestrować: tel. (58) 666-2-444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

  W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego organizatorzy akcji proszą o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

  Więcej informacji na stronie www.mammo.pl.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *