• News will be here
  • Ogromny sukces odniosła Kinga Królik podczas 98. Mistrzostw Polski Seniorów. Zawodniczka UKS Azymut Pabianice zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 3.000 metrów z przeszkodami, uzyskując czas 9:47,84.

– Przed biegiem Kinga legitymowała się najlepszym wynikiem uzyskanym w tym sezonie przez polskie zawodniczki (9:36,63). Siostry Alicja i Aneta Konieczek, olimpijki z Tokio, uzyskały w tym sezonie rezultaty słabsze, ale ich rekordy życiowe z ubiegłego roku były poniżej 9:30. Ta trójka była typowana do medali – mówi trener Jerzy Woźniak.

Był to typowy bieg na miejsca. Pierwszy kilometr Alicja Konieczek 3:14,1, drugi kilometr Patrycja Kapała 6:37,5 (3:23,4). Na ostatnim kilometrze tempo znacznie wzrosło (3:10 km). Na ostatnią przeszkodę trzy zawodniczki wbiegły niemal równocześnie. Kinga zaatakowała. Żadna zawodniczka nie była w stanie odpowiedzieć. Ostatnie 400 metrów pabianiczanka pokonała w 1:09,0. Tym samym biegaczka Azymutu zdobyła swój pierwszy złoty medal w kategorii seniorów.

Następny start Kingi w sobotę, 18 czerwca w Paryżu. Pabianiczanka pierwszy raz wystartuje w mityngu najwyżej światowej klasy „Wanda Diamond League Meeting”, gdzie pobiegnie 3.000 metrów z przeszkodami.