• Służba w policji to ciągła gotowość do podjęcia działania. Udowodnił to pabianicki policjant z wydziału ruchu drogowego. W czasie wolnym od służby odnalazł zaginionego mężczyznę.

  Informację o zaistniałej sytuacji policjanci otrzymali od siostry zaginionego o godz. 14.00 w poniedziałek, 13 czerwca. Mężczyzna opuścił mieszkanie, a następnie wysyłał do niej niepokojące wiadomości.

  Z ich treści wynikało, że pabianiczanin może targnąć się na swoje życie. Sytuacja była bardzo poważna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli stosowne działania – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

  Policjant z drogówki, wiedząc, że na terenie jednostki prowadzone są poszukiwania, w ciągu niespełna godziny ustalił miejsce przebywania mężczyzny. Dzięki jego szybkiej i skutecznej reakcji zaginiony trafił pod opiekę specjalistów, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  – Bardzo często zdarza się, że osoby planujące popełnić samobójstwo dają wcześniej sygnały ostrzegawcze. Nie należy ignorować takiego cichego wołania o pomoc. Od naszej reakcji może zależeć życie osoby w kryzysie emocjonalnym czy depresji  – dodaje funkcjonariuszka.

  Wykaz telefonów, pod którymi można otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

  Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123

  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

  Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

  Numer alarmowy: 112

  Udostępnij