• W lipcu awans zawodowy zdobyło 8 nauczycieli ze szkół podległych starostwu oraz 20 spod skrzydeł ratusza, którzy ubiegali się o stopień nauczyciela mianowanego i zdali egzamin.

  W Zespole Szkół nr 1 przybył 1 nauczyciel mianowany, w Zespole Szkół nr 2 – 4, w Zespole Szkół nr 3 – 2, a w Zespole Szkół nr 5 – 1.

  To cieszy, że nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje. Gratulujemy zdanych egzaminów. W szkołach mamy ponad 313 etatów nauczycielskich, na których pracowało 367 osób. Tylko 15 procent to byli nauczyciele kontraktowi, a 1 procent to stażyści. Aż 83 procent to kadra wysoko wykwalifikowana – mówi wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska.

  W szkołach podległych wydziałowi oświaty i wychowania w starostwie mieliśmy 47 procent nauczycieli dyplomowanych i 36 procent mianowanych. Ilu pedagogów będzie uczyło w nowym roku szkolnym, dowiemy się we wrześniu.

  Od 4 do 8 lipca trwały również egzaminy w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Podeszło do niego 20 belfrów: 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3, 1 ze Szkoły Podstawowej nr 5, 3 ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, 3 ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi, 2 ze Szkoły Podstawowej nr 14, 2 ze Szkoły Podstawowej nr 15, 3 ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi oraz po jednym z Przedszkola Miejskiego nr 3, nr 5 i nr 14.

  Postępowania kwalifikacyjne na stopień nauczyciela kontraktowego przeprowadzane są przez dyrektorów szkół i przedszkoli.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *