• Do czerwca w hali sportowej przy ul. Orlej działał miejski magazyn centralny z darami dla Ukrainy. Teraz dużą część jego działalności przejęła pabianicka fundacja „Wstań i Chodź”.

  Od 7 marca w hali SP 15 przy ul. Orlej 1 funkcjonował miejski magazyn centralny z darami dla ofiar wojny w Ukrainie. Na początku po pomoc przychodziło po kilkaset osób dziennie, a na miejscu pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Później darów i potrzebujących ubywało. Urząd Miejski stwierdził więc, że nie ma sensu zajmować tak dużego miejsca. Dlatego 10 czerwca hala powróciła do dyspozycji szkoły i klubów sportowych.

  Funkcję magazynu centralnego przejęła teraz w dużej mierze pabianicka fundacja „Wstań i Chodź”. Dary wydaje od trzech tygodni przy ul. św. Jana.

  Rzeczy pochodzą z Operation Blessing, międzynarodowej organizacji charytatywnej współpracującej z nami od jakiegoś czasu. Dary pochodzą również od innych prywatnych darczyńców, a dziś także od pabianickiego KOD-u i Forum Organizacji Pozarządowych ze Starego Rynku – mówi Izabela Sikora, prezes fundacji. –Z każdym dostosowujemy pomoc do potrzeb indywidualnych. Codziennie pomagamy około dwudziestu rodzinom. Listę osób potrzebujących dostaliśmy od pabianickiego centrum zarządzania kryzysowego, z którym też współpracujemy w zakresie udzielania szybkiej, skutecznej pomocy obywatelom Ukrainy. Wolontariuszy mamy jedenastu. Na każdej zmianie jest trzech, w tym dwie Ukrainki. Wydajemy głównie artykuły pierwszej potrzeby, żywność, chemię. Każdego obdarowujemy również Biblią, by podkreślić charakter naszej fundacji i promować Słowo Boże. W miarę naszych możliwości zawozimy również pomoc do osób potrzebujących w Ukrainie.

  Magazyn fundacji dary wydaje w swojej siedzibie przy ul. św. Jana 48 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 15.00.

  foto: „Wstań i Chodź”

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *