• W tym roku czeka nas 554. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Od 10 sierpnia ruszą zapisy. Wcześniej będzie pielgrzymka do Niepokalanowa.

  VII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic do Niepokalanowa ruszy 10 sierpnia. Potrwa do 15 sierpnia. Organizatorem jest parafia św. Mateusza Apostoła, Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach. Trasa wiedzie z naszego miasta przez Kurowice, Jeżów, Skierniewice do Niepokalanowa.

  Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2016 roku. Mając wsparcie wielkiego patrona św. Maksymiliana, który w kościele św. Mateusza miał objawienie Matki Bożej, pielgrzymka przyjęła charakter ewangelizacyjny.

  – Pielgrzymujemy przez 4 dni. W pierwsze 3 dni w parafiach zakończenia etapu dziennego trud pielgrzymi wieńczy msza św. z uwielbieniem celebrowana dla pątników, mieszkańców, rodzin, przyjezdnych i wszystkich sympatyków pielgrzymki – informują organizatorzy. – W czwartym dniu msza sprawowana jest na trasie.

  Dwa dni (14-15 sierpnia) w sanktuarium w Niepokalanowie pątnicy spędzą na modlitwie, przeżywając uroczystość ku czci św. Maksymiliana oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Uczestniczą też w wieczornym czuwaniu pomiędzy świętami.

  Przygotowania do 554. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę idą pełną parą.

  Kierownikiem pabianickich pątników pozostaje niezmiennie ks. Przemysław Kansy. Pielgrzymka rozpocznie się 19 sierpnia mszą świętą o godzinie 7.00 w kościele św. Mateusza, której przewodniczyć będzie ks. abp Grzegorz Ryś.

  – Do Częstochowy przybędziemy 23 sierpnia około godziny 17.30. Trasa pozostaje bez zmian. Nie ma ograniczeń ilościowych i wiekowych, natomiast osoby niepełnoletnie idą pod opieką rodziców/opiekunów – napisali na Facebooku organizatorzy pielgrzymki.

  Zapisu będzie można dokonać od 10 do 18 sierpnia w godzinach od 16.00 do 19.00 w biurze pielgrzymkowym, które tradycyjnie znajdować się będzie przy parafii św. Maksymiliana.

  Powrót z Częstochowy jest indywidualny.

  Udostępnij