• W ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pabianicka policja prowadziła akcję pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze wypisali 50 mandatów.

  W środę, 21 września, w godz. 6.00-22.00 na terenie miasta i powiatu pabianiccy mundurowi prowadzili kaskadowy pomiar prędkości. Podczas działań szczególnym nadzorem objęte zostały te miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków z powodu zbyt „ciężkiej nogi” na pedale gazu.

  Funkcjonariusze skontrolowali 82 pojazdy. Z nadmierną prędkością jechało 74 kierowców. Ujawniono także 11 innych wykroczeń.

  Mundurowi nałożyli 50 mandatów karnych. W 24 przypadkach zastosowali pouczenie.

  Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości i zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem, dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  foto: policja

  Udostępnij