• W niedzielę, 25 września, na Lewitynie młodzi żeglarze walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic.

  Regaty w klasie optimist organizowane przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych i Retmanat Drużyn Wodnych odbyły się już po raz dwudziesty.

  Zgłosiło się siedemnaścioro młodych zawodników.

  – Niektórzy to stali bywalcy regat, a inni po raz pierwszy mieli okazji stanąć za sterem i spróbować swoich sił pod żaglami. Dodam, że podczas tego wydarzenia najważniejsza jest dobra zabawa, aktywnie spędzony czas i pokazanie, że żeglarstwo jest dla wszystkich, a Lewityn to świetne miejsce na pierwszy krok w tym sporcie – mówi Dorota Becht z PKSW.

  Podczas niedzielnych zawodów warunki były bardzo dobre. Brakowało trochę wiatru, ale było go wystarczająco, by przeprowadzić trzy biegi kwalifikujące oraz jeden bieg finałowy, który wyłonił zwycięzcę.

  Puchar Prezydenta trafił do Jana Mazepusa. Drugie miejsce zajął Krzysztof Skwarnecki, a trzecie Jędrzej Mazepus. Jak co roku doceniony został także najmłodszy uczestnik regat. W tym roku okazał się nim sześcioletni Tytus Pabich.

  – Ze względu na jubileuszową edycję wydarzenia było o co powalczyć. Oprócz pucharów do uczestników trafiły książki, gadżety, sprzęt sportowy i rekreacyjny – dodaje Becht.

  Nagrody wręczali: prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych kpt. Krzysztof Grzegorek oraz retman drużyn wodnych Marcin Kwiatkowski.

  Na wszystkich zawodników czekał także poczęstunek: kiełbaski z grilla.

  Organizatorzy serdecznie dziękują osobom zaangażowanym w organizację regat oraz partnerom: Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach, Studenckiemu Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, firmie Dzianiny.Club oraz firmie PAULA Rafała Kidy. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Pabianic.

  foto: PKSW

  Udostępnij