• Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pabianicach pochwalili się na Facebooku swą działalnością.

    22 września odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną.

    – Pani Ewelina, jak zawsze, poczęstowała nas kawą, herbatą i ciasteczkami. Następnie  czytała nam książki Ewy Szelburg-Zarembiny „Przez różową szybkę”, H. Ch. Andersena „Dziecię elfów” i „Przygody dzwoneczka i przyjaciółek” ze „Złotej księgi bajek” oraz „Wielką wyprawę Skłonki”. Oglądaliśmy także ilustracje wróżek z książki pt. „Bestiauriusz Słowiański”. Był to przyjemny czas. Dziękujemy pani Ewelinie – napisali uczestnicy ŚDS.

    Dzień wcześniej, czyli 21 września, podopieczni PSONI byli w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.

    – Braliśmy udział w warsztatach „Lalki z bajek i opowieści w polskich teatrach lalkowych”. Na początku czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”. Na podstawie tego wiersza zrobiliśmy projekty postaci. Jak skończyliśmy swoje projekty, dostaliśmy takie materiały, jak łyżki i koziołki drewniane, różne tkaniny oraz ozdoby, z których wykonaliśmy postaci z wiersza. Z naszych prac powstały piękne lalki, takie jak: rzepka, dziadek, kawka, babcia, wnuczek, mruczek, kicia, kurka, gąska, bociek, żabka. W ramach warsztatów otrzymaliśmy również pyszny obiad. Zajęcia bardzo nam się podobały i chcielibyśmy kiedyś tam jeszcze wrócić – marzą uczestnicy muzealnych warsztatów.

    Udostępnij