• Nasze PCK podsumowało turniej „Młoda krew ratuje życie”. Statystyki nie są budujące.

  Statystyki dotyczące przebiegu tego turnieju na terenie Pabianic i powiatu pabianickiego nie są, niestety, budujące. Wszystkiemu winna pandemia COVID-19. Nie odbyła się żadna akcja poboru krwi na terenie szkoły, bo… uniemożliwiały to zakazy wydane przez ministrów zdrowia i oświaty.

  – Indywidualnie młodzi ludzie niezbyt chętnie „spacerowali” do punktu pobrań. Z tych „spacerów” wynika, że uczniowie szkół ponadpodstawowych z naszego terenu od września’21 do czerwca’22 oddali znikome ilości tego cennego leku – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oddali 4.500 ml, Zespołu Szkół nr 2 – 2.350 ml, I LO – 8.550 ml, II LO – 3.150 ml. Najwięcej oddali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 – 24.200 ml.

  26 września w wojewódzkim podsumowaniu turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” – edycja 2021/22, który odbył się w Łódzkim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża,  Zespół Szkół nr 3 z Pabianic zajął III miejsce w kategorii „najwięcej oddanej krwi przez szkołę”. Były pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

  Gratulujemy!

  Udostępnij