• Starostwo poinformowało, że prawdopodobnie już nawet od dzisiejszego popołudnia (21 października) zniknie ruch wahadłowy na moście ul. Grota Roweckiego. Wszystko zależy od pogody. Prace drogowe i porządkowe potrwają do 28 października.

  Z powodu zbliżającego się święta Wszystkich Świętych chcemy ułatwić mieszkańcom dojazd do pabianickich cmentarzy – wyznał starosta Krzysztof Habura.

  Prace zgodnie z umową potrwają do 28 października. Drogowcy kończą układanie chodnika po południowej stronie i jeszcze przez tydzień będą prowadzić prace drogowe. Po niedzieli może będzie konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego na jeden dzień, gdy drogowcy będą porządkować teren budowy.

  Przebudowa ulicy Grota Roweckiego i budowa mostu rozpoczęła się w czerwcu. Oprócz nowego mostu były układane chodniki z kostki brukowej i powstała nowa droga rowerowa. Zamontowane zostały też barierki, które chronią pieszych i rowerzystów. Są solidne, bo pod każdym słupkiem jest półmetrowa stopa zbrojona.

   – Dodatkowo wymieniliśmy też barierki na starym odcinku mostu, żeby droga prezentowała się w całości nowocześnie i była bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu. Koszt dodatkowych barierek to 45.618 złotych – mówi starosta.

  Koryto rzeki zostało wyłożone kamieniami w siatkach. Dzięki temu woda nie będzie niszczyła mostu i wymywała dna rzeki. Nowe oświetlenie na wysokości bulwarów i wymalowanie przejścia dla pieszych pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa dla przechodzących przez jezdnię.

  Przypomnijmy, że koszt remont mostu na Dobrzynce to ponad 2.614.832 zł. Dotacja 856.000 zł pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury, a 900.000 zł z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Resztę do inwestycji dołożyło starostwo.

  Udostępnij