• Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie rewitalizacji placu na starym mieście w Pabianicach.

  Miasto ogłaszało przetarg na tę przebudowę już cztery razy. Ostatni (w październiku) przyniósł wreszcie rozstrzygnięcie.

  Przetarg wyłonił firmę, która podejmie się zadania pod nazwą „Przebudowa Starego Rynku w Pabianicach – tworzenie włączającej, inspirującej i aktywizującej mieszkańców zielonej przestrzeni publicznej”. Tym śmiałkiem jest REMONDIS spółka z o.o. z Warszawy. Jej oferta opiewa na 7.377.540 zł, a czas realizacji zadania to 15 miesięcy.

  Poprzednie trzy przetargi unieważniano z powodu zawyżonych ofert, które przekraczały budżet przeznaczony na inwestycję, czyli 5 milionów złotych. Dodajmy, że 4,5 mln pochodzi z Polskiego Ładu, pozostałe to wkład własny miasta.

  W czwartym przetargu oferta również przekroczyła 5 mln, ale ostatecznie znalazły się dodatkowe pieniądze na rewitalizację Starego Rynku.

  Wyłoniony w przetargu warszawski REMONDIS będzie musiał w zadaniu zmierzyć się m.in. z opracowaniem dokumentacji dla rewitalizowanych terenów oraz do końca grudnia z wyburzeniem pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe.

  Udostępnij