• Wczoraj zakończyły się policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022”. Trwały od piątku, 28 października, do środy, 2 listopada.

  W trakcie przedłużonego weekendu na pabianickich drogach doszło do 1 wypadku drogowego (o wypadku pisaliśmy tutaj: https://www.nowezyciepabianic.pl/2022/10/29/wypadek-na-moniuszki-11-latek-ze-zlamana-noga-trafil-do-szpitala) oraz 18 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy jechali „na podwójnym gazie”.

  – Ten długi weekend okazał się bezpieczniejszy niż analogiczny czas roku poprzedniego – zauważa podkom. Ilona Sidorko, rzeczniczka naszej policji.

  W ubiegłorocznej akcji „Znicz”, która trwała od 29 października do 2 listopada, doszło do 2 wypadków, 23 kolizji i zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców.

  Podczas tegorocznych działań mundurowi prowadzili także akcję profilaktyczną dedykowaną kierowcom i pieszym.

  – Apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzegając, że chwila nieuwagi może okazać się tragiczna w skutkach. Wspólnie z przedstawicielami Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego rozdawali ulotki oraz alkotesty, przypominając o zachowaniu trzeźwości za kierownicą – mówi rzeczniczka.

  Zadbano także o bezpieczeństwo pieszych. W weekend policjanci wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowi kontrolowali, czy piesi bezpiecznie przemieszczają się w kierunku cmentarzy.

  Udostępnij