• W ramach solidarności z chorymi dziećmi przedszkolaki z Dłutowa założyły piżamki i wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Piżamy – sercem jesteśmy z Wami”.

  To był wyjątkowy dzień, wypełniony nie tylko działaniami prozdrowotnymi i dobrą zabawą, ale i dobrymi uczynkami. Dłutowskie przedszkolaki wysłuchały wiersza o chorym kotku i bajki terapeutycznej o smoku. Dzieci zostały poinformowane, jak istotne są profilaktyczne badania i kontrole lekarskie. Następnie rozwiązywały zagadki, poznały zasady zdrowego stylu życia. Dowiedziały się także, że są bardzo chore dzieci, które przebywają w szpitalach i ich codziennym ubrankiem jest, niestety, piżama.

  W szatni przedszkola stała puszka, gdzie mali ludzie z wielkim sercem wrzucali dobrowolną kwotę na wsparcie dzieci, które przebywają na oddziałach onkologii oraz na profilaktykę i stworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową. Wspólnymi siłami Leśne Przedszkole zebrało 1137 zł.

  Pamiętajmy, że dar uczyniony z serca powraca do nas z podwójną siłą. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy – mówią organizatorzy akcji.

  Fotorelację z tego dnia w formie prezentacji można obejrzeć na facebookowym profilu  (https://www.facebook.com/przedszkoledlutow).

  foto: przedszkole

  Udostępnij